Turbobit Limitleri Nedir

Turbobit Limitleri Nedir?

TurboBit, kullanıcıların sunucularından dosya yüklemesine ve indirmesine izin veren bir dosya barındırma hizmetidir. TurboBit’in, sunucularındaki trafik miktarını yönetmek ve tüm kullanıcıların hizmeti kullanırken iyi bir deneyim yaşamasını sağlamak için hizmetine belirli hız sınırları koyması mümkündür.

Turbobit Limitleri Nedir?

TurboBit’te hız limitleri bireysel hesaplara veya bir bütün olarak hizmete uygulanabilir. Bu sınırlar, bir kullanıcının sahip olduğu hesabın türüne, karşıya yüklenen veya indirilen dosyaların boyutuna ve diğer faktörlere bağlı olabilir.

Turbobit Limitleri Nedir?

Bir TurboBit kullanıcısıysanız ve hizmetle ilgili düşük hızlar veya başka sorunlar yaşıyorsanız, yardım için TurboBit’in müşteri destek ekibiyle iletişime geçmeniz önerilir. Yürürlükte olabilecek hız sınırları hakkında size daha fazla bilgi verebilmeli ve yaşadığınız sorunları gidermenize yardımcı olabilmelidirler.

Turbobit Limitleri Nedir

Turbobit Limitleri Nedir

Premium indirme sınırına ulaştınız ne demektir?

üm kullanıcıların yüksek indirme hızlarına ve düşük gecikmelere sahip olduğundan emin olmak ve ayrıca Turbo (premium) erişim paylaşımını durdurmak için, premium modda indirilebilecek dosya sayısını günde 250 ile sınırladı.

Premium Hesabın limitleri

  • Premium Hesabı olan bir kullanıcı, günde 25 GB’a kadar ve ayda 600 GB’a kadar toplam dosya indirebilir.
  • Premium Hesap, gün içerisinde 10 farklı IP aralığından kullanılabilir.
  • Premium Hesabı olan bir kullanıcı günde en fazla 250 dosya indirebilir.

Turbobit'te Aylık ve Günlük trafik kotaları nelerdir?

Ücretsiz bir kullanıcıysanız, sürekli indirme yapıyorsanız günde yaklaşık 5 GB indirme yapabilirsiniz, ancak ücretsiz hesap hızının sınırlı olduğunu unutmayın.

Premium erişimi olan tüm kullanıcılar , mümkün olan maksimum indirme hızının keyfini çıkarabilir ve günde 40 GB’a kadar indirme yapabilir.

Bir günlük 40 GB indirme sınırınızı aştığınızda Turbo Premium erişiminiz devre dışı bırakılır.

Turbo Premium erişimi olan tüm kullanıcılar, dosyaları mümkün olan en yüksek hızda indirebilir;  ayda 600 Gb’a kadar, günde 40 Gb’den fazla indiremez.

Güvenlik amacıyla, hesap şifrenizi ve ayrıca e-posta şifrenizi değiştirin bu şekilde, Turbo Premium kodunuzun başkaları tarafından kullanılamayacağından emin olursunuz.

Not: Başka birinin bilgisayarında Turbo premium hesabınızı veya Turbo premium kodunuzu kullandıktan sonra, Turbo premium erişiminizle ilgili bilgileri silmek için hesabınızdan çıkış yaptığınızdan ve geçici tarayıcı verilerini temizlediğinizden emin olun.

Siteden veya telefondan satın alma limitleri nedir?

Güvenlik nedeniyle, aynı ödeme bilgileri için 24 saat içinde iki adet satın alma limiti vardır. 6 ay veya 1 yıl süreli, uzun vadeli bir Premium erişim satın almanızı tavsiye ederiz. Bu erişimler için günlük kullanım için fiyat daha ucuzdur.

IP'niz bağlantı sınırına ulaştı nedir?

Premium kullanıcılar, indirme hızı için önceliğe sahiptir; aynı IP’ye sahip diğer kullanıcılar bir kuyruğa alınır; ilk gelen alır.

Sırada beklemeniz gereken süre (hizmetten aldığınız mesajda belirtilen süre, örneğin 300 saniye sonra tekrar deneyin), dosyanın popülerliği, ağ bölgenizdeki sunucunun yükü gibi birkaç farklı şeye bağlıdır. günün saati vb, ancak asıl faktör dosya boyutudur.

En son indirdiğiniz dosya boyutu ne kadar büyükse (aynı IP’den en son dosyayı talep etmeden önce), o kadar uzun süre beklemeniz gerekir.

Bekleme sürenizi azaltmak için önce küçük dosyaları indirmenizi öneririz.

IP’nizden çok fazla dosya indirildi, dolayısıyla IP’niz izin verilen sınırı defalarca aştığı için yasaklandı. Bu, bu IP tarafından indirilen aşırı sayıda dosyanın normal bir kullanıcının özelliği olmadığı anlamına gelir.

Ayrıca IP’nizi değiştirebilir ve dosyayı yeniden indirmeyi deneyebilirsiniz, çünkü bağlantı sınırına ulaşan sizin özel IP’nizdir.

Belki de aynı IP, çok sayıda başka kişi veya hizmet tarafından ücretsiz premium bağlantılar (Leech, Debrid hizmetleri) oluşturmak için kullanılıyor olabilir. Bu durumda size yalnızca IP’nizi değiştirmenizi veya yasağın sona ermesini beklemenizi tavsiye edebiliriz.

https://turbobit.net/rules/terms (IV. PREMIUM HESAP HİZMETLERİ).

Dosya indirmediğim halde indirme limitine ulaştınız uyarısı nedir?

Turbobit indirme hizmeti, indirme kayıtlarını tutmak için IP’nizi kontrol ediyor. Hiçbir şey indirmediğiniz halde böyle bir mesaj alırsanız, aynı anda birçok kullanıcı tarafından kullanılan bir proxy kullanıyorsunuz demektir. Bilgisayarınız için bir proxy kullanmıyor olabilirsiniz, ancak sağlayıcınız bir istemcinin şeffaf proxy’sini kullanıyor olabilir .

Bu bağlantıyı izleyerek IP’nizi kontrol edebilirsiniz .

Bu problem nasıl çözülür? Ağ ayarlarınıza erişiminiz varsa, proxy’nizden çıkın. Bunu yapamıyorsanız, tek çıkış yolu Premium hesap satın almaktır. Premium kullanıcılar, IP’leri tarafından değil çerezleri tarafından tanınır. Ne yazık ki tüm IP kontrollerini iptal edemiyoruz; aksi halde kontrolsüz indirmeler nedeniyle hizmeti kapatırdık.

"Bu erişim kodu için çok fazla girişim var" hatası ne anlama geliyor?

Siteye 24 saat içinde 40 defaya kadar girebileceğiniz premium erişim kodu, kodu başarıyla girdikten sonra site sizi hatırlar ve aşağıdaki dosyaları indirmek için tekrar erişim kodu istemez. Bu sınırın, erişim kodlarının yasa dışı dağıtımını önlemesi gerekir.
4.7/5 - (3 votes)